Posted on

AMC-in cheng nuai 9484.70 hmu tawh

AMC-in cheng nuai 9484.70 hmu tawh

Aizawl Municipal Council (AMC) chuan a din tirh aṭanga October 19, 2015 thleng khan sorkar laipui aṭangin General Basic Grant (GBG)-ah cheng nuai 6222.60 leh General Perfomance Grant (GPG)-ah nuai 1049.54 an hmu tawh a, a vaiin nuai 9484.70 a ni.

AMC sum hmuh zinga Rs. 31,10,31,100 chu ward 19-ah hman ral a ni tawh a, sum hman tamna ber chu ward no. VII niin, Rs. 2,89,31,671 hman a ni a, sum hman tlemna ber ward no. V-ah Rs. 1,21,05,249 hman a ni thung.

AMC Ward-a sum hman dan

Ward Sum hman zat
I Rs. 1,82,10,521
II Rs. 1,66,20,209
III Rs. 1,48,87,899
IV Rs. 1,35,54,141
V Rs. 1,21,05,249
VI Rs. 1,38,57,108
VII Rs. 2,89,31,671
VIII Rs. 1,26,38,447
IX Rs. 1,50,56,336
X Rs. 1,60,14,012
XI Rs. 1,86,15,838
XII Rs. 1,60,34,837
XIII Rs. 1,95,68,595
XIV Rs. 1,73,49,194
XV Rs. 1,76,73,409
XVI Rs. 1,32,94,068
XVII Rs. 1,50,07,657
XVIII Rs. 1,70,44,565
XIX Rs. 1,45,67,344
Total Rs. 31,10,31,100

source : www.vanglaini.org

Facebook Comments
Leave a Reply